1. Встановлення додаткових пензлів, плагінів та фільтрів.
Підключити доповнення до GIMP, дуже просто. Зайдіть у свій домашній каталог і натисніть Ctrl+H щоб побачити приховані каталоги. Нам потрібен каталог .gimp-2.6. Саме сюди і потрібно копіювати файли з пензлями (підкаталог brushes) та ін. При цьому не потрібно хвилюватися якщо ви не можете знайти потрібного пензля саме для GIMP, завантажуйте пензлі для Photoshop, вони чудово підтримуються.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioQseVG_oLsY_F4_a-HRCIyF_S3sguL5un82U1X2hrdBKNYqQSQr1q5N-DHU3qyjROUTP2e5meanrzrmfw1xEtlC4xJYZivVqRJlPQbJh2n-qx5Q4iXfSfRwJ9WTtOiqKhczVVk0jyi-w/s400/screenshot1.png)
2. Підтримка плагінів Photoshop.
Встановивши плагін PSPI ви отримаєте можливість використовувати в GIMP плагіни від Photoshop. Для цього достатньо просто завантажити необхідний файл з Gimp.org, розпакувати його і помістити в каталог plug-ins. Звичайно ж у вас має бути встановленим Wine.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgn-0gSU_vxVbATgZndNXYnlNEFnpJgT37Dmlqi7-vzUb2MOmALV_4wYK0CbdQbDzYmQRYiksM75aZvdWyFOptL846wtKv_YNDfqsfrKQk-KXdoRTC4quZdO41sDT1flOsu8CGaXOy5Z3k/s400/screenshot4.png)
Тепер можна користувтися гігантською кількістю плагінів створених програмістами всього світу для Photoshop.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiraZ0FGsszjvSQrrITNuB4KWtEWY6HgvTCr92h4PCj07QoVGP-9zQm_j_taofGgRTSZhUlkrTzOBpFHqVKdlKogou3ZJZweEq86xnOs3pDFO2ydg4CEBU55VbL574q67OpaeIFpmgXrCk/s400/virtphoto.png)
3. Стилі шарів
Для підтримки стилів шарів (ефекти Drop Shadow, Inner Glow, Outer Glow, Gradient Overlay, Stroke, Bevel, Emboss та ін.) по аналогії з Photoshop, необхідно встановити наступний плагін з Gimp.org. Я рекомендую обирати python-версію. Файл потрібно скопіювати у каталог plug-ins, а також дати йому права на виконання (робиться через діалог властивостей в Nautilus). Тепер маємо нове підменю у меню Шар.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgDkYS-5sxoMtnaugEKOd_F9qO26PHbK-aplDUoD4U16gLslVWSwAkGemIPW0WY2gV_EChW6TJ9XUzNNXWpW9_7zWYQ5RmwxOKINtYv7fsCNv6SqtEAARtYhz-EMxzsoLCi0FqyfxR7SEE/s400/layers.png)
4. Підтримка CMYK
Завантажуємо плагін Separate+ звідси і розпаковуємо у каталог з плагінами. Файлам також потрібно дати права на виконання.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhlP83RuYDKkGWjtrzxpc42uknPxhNqfn2ttcUtTbBdJVfhEwcl_KuWZDnvGb6G3S-HMiu6rzo_Fp8RkxHYnLII2JW_pEN9JhRfuhF81QguoSw1vlyTUaUucm8QOfNemUdmu4mCFpAiPOI/s400/separate.png)
5. Плагін Liquid Rescale
Не всі пам'ятають, що цей чудовий плагін з'явився у версії для Gimp раніше ніж для Photoshop. Встановлюється дуже просто:
sudo apt-get install gimp-plugin-registry
У даному пакеті також можна знайти ще багато цікавих плагінів. Liquid Rescale ви зможете тепер запустити через меню Шар.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_tAAjiYcW8jOoyBpzeWbUSSXRNsARCBM6wT_HhioiwBZEn3F6u_ClXoWCODCjB-NhKtBYSKt5dU5nh2dbS1qQinUzeDEfI61e5AqflhKSO8038kT1PIp2vttZe0o2ATGBqfNzkclif2c/s400/screenshot1.png)
6. Підтримка анімації
Встановивши пакет gimp-gap ви зможете працювати у вашому Gimp з покадровою анімацією.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgEYdMcKmqyVLUUkpRefL2WqzvTSGKy1a9qn9-qNfpcXbgGBR7oRztuIGEGhA8heqlQYP-EsdYgadQBfyKS5ZADgrbFJ5e_RLQAkiKYFt61__-S95VE1Uxav3aj473VPu1uThkjZa_if64/s400/gap.png)
На цьому мабуть вже варто закінчувати. Як бачите, GIMP далеко не така вже й проста штука, як дехто про нього говорить. Насправді це реально потужний інструмент. Маю надію, що дана стаття допоможе витиснути з нього більше.
Щодо пензлів - то я б не сказав, що їх додавання є ознакою прокачки у бік шопу. Вони є у шопі, є і у гімпі.
ВідповістиВидалитиЗ пензлями є ще одна проблема. Найти їх достатню кількість, звичайно, легко. Але якщо ними усіма нагодувати гімп - то він буде дуже-дуже довго думати. Гадаю, має бути якійсь навігатор по пензлям - ще не шукав. Нічого не порадите?
Щодо плагінів і усього іншого - ще не пробував, але звучить дуже круто. Прям настрій піднявся)) Дякую за статтю.
Справа у тому, що не всі просто знають, що Gimp розуміє формат фотошопівських пензлів. Зайвим нагадати не буде. Щодо організації і сортування ресурсів, то наскільки я знаю, у спільноті йде обговорення на цю тему, але швидше за все доведеться чекати нових версій. Я згоден, тут є проблема.
ВідповістиВидалитиДоброго дня!
ВідповістиВидалитиЧудова стаття, я хотів би її використати на одному із своїх ресурсів переклавши її на російську мову. Звичайно із посиланням на вас.
Ви дозволите?
Із посиланням, звичайно дозволю.
ВідповістиВидалитипривітулі. найперше -- дякую за хороший переклад; ще залишилося кілька помилочок друку, але це поправиться. обов'язково повертатимуся ще сюди.
ВідповістиВидалититепер критика. не перекладу, і не самого факту публікації... нудоту викликає ідея популяризації gimp'а як "майже photoshop'а".
ті поцоваті дизайнери, які світу білого не бачать поза тим фотошопом, абсолютно не зацікавлені в такій пропаганді, і якщо колись спробують гімп -- то лише для того, щоби мати змогу надалі кричати "пробував -- гімно!" більша частина з них як завчили років п'ять тому, що "gimp не вміє cmyk" -- так і повторюють ту мантру до цього часу. дарма що 99% з них а) ніколи не робили ніякої серйозної роботи фотошопом і б) ніколи не користувалися ліцензійним.
коротше, стаття не для них, а отже фрази типу "У нього фактично є лише одна проблема і ім'я їй Photoshop" -- незрозуміло взагалі ким і для кого писані =/ дратує.
Я зрозумів думку. Я чудово розумію, що насправді Gimp - чудовий графічний редактор, так само як і Photoshop - також чудовий графічний редактор. Я чудово розумію, що якщо дизайнер кричить, що він без фотошопу просто жити не може, то це насправді поганий дизайнер. І Гімп і Фотошоп - це всього лише інструменти і не більше того. Але, що ти пропонуєш? Що зробиш якщо для 99% користувачів ідеалом дійсно є піратський фотошоп? Запропонуй своє бачення.
ВідповістиВидалитине знав як встановити додаткові пензлі вГІМП)тепер знаю)
ВідповістиВидалитищиро вдячний за статтю!
це звісно некропостінг та все ж таки. Працюю з липня на лінуксі. За фахом - дизайнер. Роблю і поліграфію і інтер'єрку. І на віндовз повертатись не маю жодного бажання. Гімп - чудова програма. Гадаю, що порівнювати його з фотошопом просто недоречно. він інший і чудово виконує свої функції. Ось, до речі посилання на мій сайт там є уроки з Гімпу а також простий спосіб робити CMYK файли для поліграфії без заморочень. Можливо комусь стане у пригоді. Я свого часу перерив багато форумів та відповіді так і не знайшов, довелося винайти свій спосіб. http://www.ko3ak.info/index.php/-gimp/102-gimp-a-scribus--cmyk---
ВідповістиВидалитивстановив через термінал плагін як написано а потім зрозумів що багато з того і та є на 2.8, і українською, як тепер стерти ці плагіни, дякую (доречі ви дуже помогли мені в освоєнні лінукса, часто попадаю на ваш сайт)
ВідповістиВидалити