понеділок, 23 квітня 2012 р.

Зберігаємо веб-сторінки на Kindle

Останнім часом досить популярними стали сервіси типу Pocket (більш відомий за старою назвою Read It Later) які дозволяють зберігати знайдені в Інтернеті сторінки щоб потім їх можна було почитати коли з’явиться час. Я ж останнім часом з аналогічною метою використовую свій Kindle.

Kindle має цікаву особливість - з кожним девайсом після реєстрації на сайті Amazon асоціюється адреса електронної пошти виду *****@kindle.com. Таким чином все, що буде надіслано за даною адресою автоматично завантажиться на електронну книгу якщо та буде у зоні покриття Wi-Fi. Розширення Send to Kindle для Google Chrome дозволяє надсилати на Kindle статті які ви читаєте в Інтернеті, попередньо все відформатувавши і підлаштувавши під екран пристрою.

Отже, перш за все встановлюємо на Google Chrome розширення Send to Kindle.


В результаті на панелі браузера з’явиться оранжева кнопка з літерою К натисненням якої й можна буде надсилати сторінки прямо на Kindle. Налаштування досить тривіальні, достатньо лише вказати поштову адресу вашого пристрою.

Наступним етапом потрібно на сайті Amazon зайти в Manage Your Kindle - Personal Document Settings. Далі у списку Approved Personal Document E-Mail List вибрати Add a new approved e-mail address і вказати адресу електронної пошти kindle@klip.me. Таким чином ми дозволимо Kindle приймати листи, що надходять з вказаної адреси.


От і все, тепер власне можна будь-яку сторінку послати на Kindle натисненням кнопки.


А ось так це виглядає вже на екрані електронної книги:


Як на мене, то даний юзкейс є досить зручним. Часто зберігаю таким чином цікаві статті щоб потім коли з’явиться час почитати.



Іконки Faenza в Ubuntu 12.04


Faenza - на даний момент є одним з найпопулярніших наборів іконок в Linux. Особисто мені вони подобаються набагато більше за іконки Ubuntu з коробки. Процес встановлення не дуже важкий, спочатку підключаємо PPA і встановлюємо необхідний пакунок:


sudo add-apt-repository ppa:tiheum/equinox
sudo apt-get update
sudo apt-get install faenza-icon-theme


Наступним кроком щоб активувати новий набір іконок можна скористатися популярною утилітою Ubuntu Tweak:

ubuntu-tweak_0.6.2-1~oneiric1_all.deb

Але існує ще декілька проблем. В системних параметрах Ubuntu 12.04 з’явилися нові іконки для розділів яких немає серед набору іконок Faenza. Щоб виправити дану ситуацію, запустіть в консолі наступну команду:

sudo cp /usr/share/icons/ubuntu-mono-dark/categories/24/* /usr/share/icons/Faenza/categories/24/


Залишилося лише виправити баг з іконкою нових сповіщень на панелі. Для цього клацніть правою кнопкою по іконці нижче і збережіть собі на диск:




Тепер залишається лише скопіювати її у папку /usr/share/icons/Faenza/status/22

От і все, тепер можна насолоджуватися новим виглядом системи.