пʼятниця, 2 жовтня 2009 р.

Ubuntu 9.10 Netbook Remix Beta

З вчорашнього дня Canonical анонсувала вихід бета-версії Ubuntu 9.10 Karmic Koala. Реліз повинен з'явитися наприкінці жовтня. Мене на даний момент найбільше цікавила версія Netbook Remix, оскільки від попереднього релізу цього варіанту дистрибутиву я був відверто не в захваті. Але 9.10 мене приємно вразила, далі - короткий огляд.

Перш за все на себе звертає увагу тотальна зміна оформлення системи. Це стосується не лише дизайну звичного для UNR лончера але й системної теми Human (включаючи іконки). Тепер вона стала сильно схожою на тему Dust, і це реально классно. По замовчуванню, на кнопках діалогів і у меню прибрано іконки.


Підтримку мого Eee PC нарешті можна впевнено назвати стовідстковою. Працює все, навіть функціональна клавіша вмикання/вимикання WiFi. Неозброєним оком помітно, що нове ядро нарешті чудово уживається з інтегрованим відео від Intel. Якщо раніше інтерфейс Netbook Remix не підтримував Compiz, то тепер жодних проблем з цим немає.


Що стосується змін у поставці дистрибутиву, то звертає увагу на себе заміна Pidgin на Empathy. Мені важко зрозуміти причини цього рішення, це програми явно різних вагових категорій і я залишаюся прихильником Pidgin'а. GIMP відтепер не входить до складу UNR, що мабуть цілком логічно, кому потрібно - довстановить. Серед новинок - інтеграція сервісу Ubuntu One, своєрідного аналогу популярного Dropbox. Це реально цікава новинка, яку я планую докладно протестувати у найближчий час. До старих способів встановлення програм додано ще один - Ubuntu Software Center. В майбутньому, він має стати основним, але поки ще знаходиться на ранній стадії розробки.

Оновився інтерфейс керування звуком


Покращився вибір стандартних заставокПо ходу тестування було помічено декілька огріхів, але вони не принципові. Karmic Koala - це помітний крок для Ubuntu, це абсолютно зріла операційна система від якої залишається лише позитивне враження. З нетерпінням чекаю на реліз.

5 коментарів:

 1. Мені не здається, що Pidgin і Empathy з різних вагових категорій. Empathy архітектурно дещо важче, але Pidgin значно зріліший.
  Рішення про перехід з Pidgin на Empathy було прийняте спільнотою GNOME. Empathy - це дітище GNOME, яке довго виношували і ось вирішили народити. Empathy базується на фреймворку Telepathy - інтегрованому рішенню для спілкування за допомогою текстових повідомлень, голосу та відео.
  Pidgin із початку свого існування був розрахований лише на текстові повідомлення. І лише в останніх версіях розпочато роботу з голосом.

  ВідповістиВидалити
 2. Мене турбує, коли вже перероблять гру Яґно, щоб вона влазила в екран нетбука? :)

  ВідповістиВидалити
 3. 2автор
  вітаю! оце ще один допис, котрий хочеться перепублікувати (з відповідними посиланнями, а ще з твоєю аватаркою, як ось тут) в колективному блозі український нетбук. що скажеш?

  ВідповістиВидалити
 4. А хіба проблема із Network Manager і DSL не достатньо критична? Все-таки Ubuntu розрахована на масового користувача.

  ВідповістиВидалити