середа, 4 березня 2009 р.

Новини: Qt4.5

Відразу приношу вибачення постійним читачам мого блогу, що досить довго не писав, а також за те, що протягом найближчих місяців навряд чи з'явиться багато нових статей. Тому є причина - наближення до моменту захисту дисертації, що в наших умовах є річчю досить затратною у плані часу. Але у будь-якому випадку це тимчасово. Сьогодні ж хотілося звернути увагу на цікаву для програмістів подію.

Вихід Qt 4.5. Це досить важливий і довгоочікуваний реліз, оскільки відтепер цей чудовий фреймворк ліцензовано згідно LGPL. До цього моменту популярність Qt сильно стримувалася необхідністю або відкривати коди власного проекту або купувати комерційну ліцензію. Компанія Nokia, що придбала Trolltech має інші погляди на бізнес-модель ніж попереднє керівництво, а тому й пішла на такий крок. Це добре. Є й ще ряд важливих нововведень, як наприклад QGtkStyle. Відтепер, при використанні програм, що використовують Qt4.5 в середовищі Gnome, їх зовнішній вигляд буде промальовуватися через прямі виклики Gtk, щозволить їм виглядати там нативно.

Ще одна новина, що безпосередньо стосується Qt4.5 - це вихід першої стабільної версії Qt Creator. Це компактна кросплатформенна IDE, яка включає в себе редактор для C++ з автодоповненням коду, візіальний редактор інтерфейсів Qt Designer, систему контекстної допомоги та ін. Таким чином Qt тепер перетворився у повноцінний комплексний продукт, для розробки софту під платформи Windows, Linux, MacOS X, WinCE та Nokia s60.

Докладніше

Немає коментарів:

Дописати коментар