понеділок, 28 квітня 2008 р.

2 дні з Ubuntu 8.04

Пройшло вже два дні як я оновив свою стару систему Ubuntu 7.10 до нової Ubuntu 8.04. Оскільки вже сформувалися думки щодо вражень, то я й вирішив опублікувати даний пост. Відразу почну з тих проблем, що виникли.

Проблема #1:
Як виявилося VMWare Server завантажений з офіційного сайту є несумісним з новим ядром Linux 2.6.24. Що ж стосується репозиторію partner, то нової збірки VMWare для Hardy там ще немає. Це досить серйозна поблема, оскільки мені наприклад час від часу доводиться запускати Windows під віртуальною машиною. При встановленні VMWare компілює вланий модуль для ядра і ось тут якраз криється проблема, на нових ядрах код просто не компілюється. Схоже, що деякі заголовочні файли яда змінили своє розташування.
Рішення проблеми:
Потрібно застосувати спеціальний патч який виправить неточності у коді модуля. Як це зробити я вже писав у одній з попередніх статей.

Проблема #2:
З репозиторіїв зникла бібліотека libglib1.2. Ну, не зовсім зникла, просто тепер ту ж функцію виконує бібліотека libglib1.2ldbl. Це можливо і не було б проблемою, якби GTK1 вже остаточно відійшов в історію, та на жаль, деякі виробники софта все ще його використовують. Один з прикладів - драйвер мого лазерного принтеру Canon LBP-810. До його складу входить монітор, який показує у окремому вікні статус принтера, кількість віддрукованих сторінок і різні сервісні повідомлення. Так от ця штука написана на GTK1, і після оновлення системи Hardy просто видалила мій драйвер з причини порушених залежностей.
Рішення проблеми:
Виявилося, що alien яким я раніше конвертував офіційні rpm-пакети драйвера щоб мати змогу їх використовувати в Ubuntu, прописує залежності в залежності від наявності тих чи інших пакетів у репозиторіях і таким чином версія системи на якій проходить ця конвертація грає роль. Повторне завантаження rpm-пакетів і повторна їх конвертація у deb вирішила проблему, драйвер встановився.

Проблема #3:
Запущений VMWare Server іноді збиває налаштування перемикача розкладок клавіатури в основній системі. Рішення проблеми крім як зайти у налаштування клавіатури, зняти і знову поставити галочку біля комбінації клавіш для її зміни я ще не знайшов.

Більше проблем я не помітив, тому далі говоритиму про хороше.

Переваги:

1. Firefox 3 beta 5. Незважаючи на свій бета-статус, даний браузер здався цілком завершеним продуктом. Жодних глюків не помічено, працює швидше за FF2, українська локалізація "з коробки". З'явилося рад нововведень до яких я звик в Opera, тобто одним словом мені сподобалося. Хоча я продовжую використовувати Opera, але FF також іноді запускаю щоб скористатися різноманітними сервісами Google або запустити WebMoney Keeper Light.

2. Тепер на робочому столі з'являються піктограми підключень до різноманітних пристроїв по Bluetooth. Більше того, тепер використовуючи Bluetooth я зміг обмінюватися файлами не лише з моїм смартфоном Nokia E-50, але й з КПК Asus A632 на базі WinMobile 5.3. Система контекного пошуку Tracker тепер відображає свою піктограму зі статусом на панелі, і взагалі він здався мені більш зручним у роботі. Можливо я помиляюсь, це важко описати, але тепер у мене з'явилося бажання його використовувати.

4. Відеопрогравач Totem тепер отримав функцію пошуку відео на YouTube. Мені це здалося винятково зручно, адже по-перше він не так навантажує канал і систему як FF з Flash плагіном, а по-друге тут все ж таки є повноцінний інтерфейс справжнього медіа-плеєра.5. У стандартну поставку тепер входить програма для запису CD/DVD Brasero. Дуже приємна програмка з логічним і зручним інтерфейсом у стилі Nero.

6. З'явився клієнт BitTorrent Transmission.

7. OpenOffice.org 2.4. З'явився ряд досить зручних речей у Writer, як наприклад більш простий і логічний вибір мови та розставляння переносів. Формат docx підтримується "з коробки", наскільки добре сказати не можу, бо я з ним справи не маю, але у переліку підтримуваних форматів він є. Що ж стосується Calc, то діалог побудови графіків здався мені недостатньо функціональним. Тому для роботи з електронними таблицями мені більше імпонує Gnumeric.8. Тепер якщо запускається процес сканування дисків при запуску системи, то вас не викидає у повністю текстовий режим, а інформація пишеться тут же під прогресбаром.

9. Новий стиль оформлення Gtk, що базується на Clearlooks. Не сказати, що сильно змінився але став приємніше.

10. Compiz Fusion взагалі не виявив жодних глюків, якщо раніше він не зовсім уживався наприклад з Nero, то тепер жодних проблем немає. Налаштувань і доступних ефектів стало ще більше.Взагалі Hardy Heron здалася мені більш стабільною і якось так би мовити вилизанішою ніж Gutsy Gibbon. Gnome 2.22 порадував, багато налаштувань в аплетах зроблені більш логічно. Нова система PolicyKit дозволяє більш тонко налаштовувати права користувачів.Ось так коротко я розказав про свої враження, система мені сподобалася, маю надію, що сподобається і вам.

2 коментарі:

  1. Аналогічні враження. Я Харді development version поставив через 2 місяці як вийшла Ґутсі, і цікаво було спостерігати, як з кожним поновленням щось змінювалося в ліпшу чи гіршу сторону.

    ВідповістиВидалити
  2. Тоже вот буквально вчера обновился до Hardy. Впечатления в целом положительные. А FF по-прежнему не впечатляет. Использую Opera 9.5 beta 2, которая даст фору по скорости. К тому же глюков с гугловскими сервисами не замечено.

    ВідповістиВидалити